Війна змусила кожного з нас швидко перебудовуватися, набувати нових навичок, які є більш важливими у зміненій реальності. Наш ЦСПР не став винятком.
Якщо до великої війни центр в основному працював з ветеранами АТО/ООС та родинами ветеранів, допомагаючи їм повернутися до мирного життя, то після – більшість запитів надходила від цивільного населення та родин учасників АТО/ООС, що пережили гострі стресові події під час окупації. Незабаром основною стала допомога військовослужбовцям, як волонтерська, так і фахова. Особливо тим, хто повертається після ротації з місць запеклих бойових дій до більш спокійних місць несення служби для відновлення сил та перепочинку.
Майже щотижня відбуваються робочі зустрічі з командним складом та психологами військових підрозділів. Обговорюємо потреби, запити, розробляємо плани надання соціально-психологічної допомоги захисникам. Далі слідує планомірна робота команди фахівців, які комплексно підходять до відновлення психічного здоров’я, пошуку ресурсів, осмислення набутого досвіду з метою запобігання посттравматичним стресовим розладам, депресії, саморуйнівній поведінці.
Наразі працюємо над програмою інтенсивного психологічного відновлення військовослужбовців, що повернулися з гарячих точок: щоденно проводяться групи підтримки, тренінги посттравматичного зростання, просвітницькі тренінги з надання першої психологічної допомоги у кризових ситуаціях, роботи зі стресами, профілактики зловживань психоактивними речовинами, попередження суїцидів, практичні заняття з саморегуляції, засвоєння дихальних технік та комплексів релаксації для подолання безсонння, розвитку конструктивного мислення, індивідуальні психологічні та юридичні консультації. Неабияку ресурсну роль в процесі відновлення відіграють і справи до душі: шашки, шахи, заняття на тренажерах, масаж, концертні програми, неформальне спілкування за кавою. Вся взаємодія відбувається у максимально дружній атмосфері, що забезпечує відчуття безпеки та комфорту.
Наше головне завдання – прискорити психологічне відновлення, підвищити самоефективність і боєздатність, мінімізувати наслідки пережитих військовослужбовцями травматичних подій.
Хто ще не з нами – запрошуємо!
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333534408_5775266225924775_6680756387992359982_n-1024x672.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333539544_221912153620603_1999331865032782679_n-1024x665.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333542400_1270889706971407_2839549413165269680_n-1024x720.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333802231_898475491357828_7044189302334486231_n-813x1024.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333804056_884591236181196_5119058617435907896_n.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333816129_1908451082851049_816816369699342124_n-1024x659.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333854339_1349872735796657_6575159421329666051_n-1024x667.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333930101_1165292947521317_2680157466155366823_n-1024x770.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/333980039_555677049872543_2036008688775544876_n.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/334097293_530758865855401_8183923745026364370_n-1024x768.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/334191370_550014006931526_6137775595746053471_n-1024x787.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/03/334201437_143460241643215_8394583995520662294_n-1024x630.jpg)