В умовах тривалої війни, яка зараз в Україні, є великі ризики щодо розвитку різних психічних розладів у військовослужбовців, що перебували в зоні бойових дій та тимчасово знаходься на ротації. Головними причинами розладів є перебування під впливом постійного стресу і страхів: страх за власне життя, за життя друзів-побратимів, за життя своє сім’ї, близьких людей. Вагомою причиною нестійкої психіки, зі слів тих же військових, є ще і те, що війна має затяжний характер.
З метою стабілізації та розвитку психічної стійкості бійців спеціалісти ЦСПР на запит проводять роботу з особовим складом на виїзді. Так, під час крайнього виїзду психологом Іриною Превор було проведено індивідуальні консультації з захисниками. Наголошуємо, що консультації конфіденційні: обговорювані питання не підлягають розголосу, в т.ч. командному складу.
Під час групової роботи з військовослужбовцями фахівцем із соціальної роботи Іриною Струповою було застосовано техніки позитивного мислення, зосереджені на навчанні змінювати неконструктивні думки на корисні. Думки у нашій свідомості виникають постійно. Іноді ми навіть їх не усвідомлюємо і можемо не помічати деструктивні думки. Однак, вони впливають на те, як ми почуваємося і поводимося.
Навчаючись контролювати думки, почуття та поведінку, а також те, як вони пов’язані між собою, можна впливати на зміну думок і поведінки, щоб почуватися краще.
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/393748260_705590698271096_5846999920520140916_n-1024x598.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/11/393789295_705590651604434_3976544196899812573_n-1024x861.jpg)