Важливим моментом в період деокупації є надання гуманітарної допомоги. Це розуміють наші давні партнери – іспанська асоціація “Es Per Tu” (Каталунія)
1 липня за останні 3 місяці представники цієї асоціації прибули до нас вже вдруге.
Передувало приїзду вивчення потреб іванківської громади. Звичайно, охопити все було неможливо, проте частину запитів було виконано.
Робота розпочалася із зустрічі з головою Іванківської ОТГ Тетяною Свириденко, яка познайомила з ситуацією в громаді після окупації та щиро дякувала за співпрацю.
Цього дня разом з директором Іванквського ЦСПР Галиною Бабич побували в селах району, де були найбільші руйнування Кухарі, Підгайне, Тетерівське, Жерева. Іспанських друзів цікавило все – від проблем жителів цих сіл до розбитої техніки ворога. Значна частина гуманітарної допомоги надійшла в громади сіл Жміївка та Феневичі. З допомогою волонтера Василя Зайченко та водія центру Олександра Мартиненка іменні передачі були вручені адресатам – установам, організаціям, сім’ям, діти з яких відпочивали в Іспанії.
Центр “Довір’я” вдячний асоціації “Es Per Tu”, зокрема президенту Росі Мартін та Хуліо Фернандес, сільським старостам Герасименко Г.І., Козаченко Г. І., Ковальчук Г.І., педагогічному колективу Жміївської ЗОШ I-II ступенів, волонтерам-перекладачам Дарині та Маргариті. Особлива вдячність Василю та Олександру, котрі доклали всіх зусиль, аби допомога була доставлена як найшвидше.
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/292158930_3123256897924181_8098226911854236261_n.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/292183285_3123257274590810_4645333918866364413_n.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/292284087_3123257011257503_7349149577947221748_n.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2022/09/292389409_3123257214590816_3266524770235950490_n.jpg)