25 листопада 2023 року стартує щорічна Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», до якої долучився й Іванківський ЦСПР.
В нашому центрі відбувся тренінг «Правовий механізм захисту та підтримки від гендерно зумовленого насильства» для представників національної поліції, Служба у справах дітей та сім’ї Іванківської селищної ради, психологів та фахвців із соціальної роботи Іванківського ЦСПР.
Під час тренінгу було розглянуто основні поняття та види насильства, а також міжнародне та національне регулювання цієї проблеми.
Крім того, говорили про роль органів місцевого самоврядування у контексті реагування на гендерно зумовлене насильство та основні механізми підтримки та захисту постраждалих.
Багато уваги приділили психологічним та соціальним аспектам, особливо, як захистити дітей-свідків насильства. Цікаво було дізнатися про метод «Зеленої кімнати». Це проведення інтерв’ювання дитини, яка потерпіла або стала свідком злочину, в умовах, що мінімізують та не допускають повторної травматизації психіки дитини. Наразі в Україні діє 3 такі кімнати, де діти не відчувають себе, як на допиті, і можуть дати свідчення для поліції, які будуть вкрай важливі, аби покарати кривдника.
Взагалі у колі насильства є 4 фази: фаза напруження, фаза вибуху, фаза каяття, фаза примирення. І весь тренінг тягнулась червона лінія, що насильство можна попередити ще до його скоєння, а саме на фазі напруження, якщо всі служби — поліція, психологи, служба в справах дітей та сім’ї і освітні заклади — будуть працювати згуртовано.
Тренінг проведено в межах проекту «Громадянське суспільство сприяє підвищенню стійкості в Україні». Проєкт реалізується Консорціумом на чолі з Данським Червоним Хрестом у партнерстві з Данською радою у справах біженців та Dignity за підтримки Міністерства закордонних справ Данії. Данська рада у справах біженців / DRC
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/403751774_725945526235613_1688585293201146673_n-1024x681.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/403754907_725945719568927_7041865361125275335_n-1024x690.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/403754426_725945766235589_1045993780586673633_n-1024x681.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/403765721_725945519568947_5910316029687670439_n-1024x658.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/403824186_725945652902267_5426534209183170135_n-1024x667.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/403880688_725945616235604_386848699599211331_n-1024x697.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/12/405108427_725945642902268_6666342486822050467_n-1024x678.jpg)