Саме в цей день, 14 березня в 2014року бійці Самооборони Майдану 500 чоловік, вирушили на тренувальну базу в Нових Петрівцях. Вони сформували перший добровільчий батальйон для захисту України від російської агресії на Сході. У боях 2014-2015 років російсько-української війни брали участь майже 40 добровольчих батальйонів.
Наступний сплеск масового добровільного руху відбувся наприкінці 2021 – на початку 2022 років, коли виникла загроза повномасштабної війни і в крайні формувалися підрозділи територіальної оборони.
Пам’ятник воїну – добровольцю було встановлено в Києві в 2016 році. А в 2017 році Постановою Верховної Ради України встановлено – День Українського добровольця.
Про це йшла мова під час інформаційно-просвітницької зустрічі в Мусійківському ліцеї. Невеликий екскурс в історію учні здійснили разом з практичним психологом Іриною Превор та бійцями однієї з військових частин, з якою співпрацює Центр.
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/431087049_790810696415762_2307534377726164792_n-1024x768.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/431178003_790810699749095_7202998431985808040_n-1024x768.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/431481745_790810679749097_9169889889044442864_n-1024x742.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2024/04/431435800_790810809749084_7789664539732239948_n-1024x614.jpg)