Звертаючись до проблем волонтерства, ми звертаємося до такого загону людей, які розумом і серцем розуміють і відчувають болі, труднощі, радощі і печалі інших людей. І, як стверджують самі учасники цього руху, це прекрасний стан душі.
До Міжнародного дня волонтерів для учасників військово-патріотичного гуртка «Джура» практичний психолог Ольга Гаркуша проводить серію тренінгів «Лідер – організатор волонтерів» з метою сприяти розвитку та використанню потенціалу молодих лідерів в інтересах громадянського суспільства.
На занятті підлітки обговорили хто такі волонтери. Кожен дав своє визначення: добровільні помічники, люди, які надають безкоштовну допомогу. Відмітили важливий аспект у діяльності волонтерів – це їхня добровільна участь у реалізації різноманітних соціальних програм, хто служить тим, хто потребує підтримки і допомоги.
Сьогодні діти зі своїми батьками долучаються до різноманітних видів волонтерської діяльності. Під час створення «дерева ідей», намітили напрямки подальшої діяльності: плетіння сіток, виготовлення окопних свічок, збір коштів для ЗСУ, організовувати зустрічі з військовими.
Прийшов такий час, що молоде підростаюче покоління прагне стати волонтером і допомагати іншим, наближаючи спільну перемогу.
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/318330741_511924837637684_3073963013368119434_n-1-768x1024.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/318330889_511924827637685_7631553244450203714_n-1-1024x768.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/318607724_511924850971016_6427159443553081415_n-768x1024.jpg)
![](http://www.ivankiv-cspr.org.ua/wp-content/uploads/2023/01/318350085_511924840971017_3587097751997705752_n-1-1024x768.jpg)